Repræsentantskabet for skoletjenesten i Kgs. Lyngby og Rudersdal provstier

Skoletjenestens repræsentantskab består af to repræsentanter for hvert sogn, en sognepræst og et lægt medlem af menighedsrådet. Desuden angives disses suppleanter.


KONGENS LYNGBY PROVSTI

Christians

  • Eigil Saxe (Sog./provst)
  • Lisa Tikkanen Pagh (Sog.-suppl.)
  • Jakob Scheving (MR.)
  • Søren Gow Hansen (MR-suppl.)

Lyngby

  • Julie K. Goldschmidt (Sog.)
  • Cecilia Lotko Pontoppidan (Sog.-suppl.)
  • Mariann Ørum Rasmussen (MR)
  • Henrik Guldahl Labo (MR-suppl.)

Lundtofte

  • Christine Kjærullf Beck (Sog.)
  • Julie Finne Bjørklund Rebel (Sog. suppl.)
  • Hans Ulrik Paulsen (MR)
  • Frida Husmark (MR-suppl.)

Sorgenfri

  • Anne Katrine Sylvest (Sog.)
  • Katrine Brix (Sog.-suppl)
  • Anders T. Gundersen (MR.)
  • Alex Pfeiffer (MR-suppl.)

Taarbæk

  • Charlotte Paaskesen (Sog.)
  • Malene Madsen (MR.)

Virum

  • Inge Nelson Pedersen (Sog.)
  • Elisabeth Siemen (Sog.-suppl.)
  • Jørn Moos (MR.)
  • Eva Sandebrg Arentoft (MR. suppl.)

 

RUDERSDAL PROVSTI

Birkerød

  • Anders Vestergaard (Sog.)
  • xxx (Sog.-suppl.)
  • xxx MR.)
  • xxx, (MR-suppl.)

Bistrup

  • Søren Storvad (Sog.)
  • Charlotte Nørballe (Sog.-suppl.)
  • Else Kjeldsen (MR.)
  • Michael Olsen (MR-suppl.)

Gl. Holte

  • Jannik Theilgaard (Sog.)
  • Signe Ahlburg Kamstrup (Sog. suppl.)
  • Anne Minor Christensen (MR.)
  • Helle Schlegel Rasmussen (MR-suppl.)

Ny Holte

  • Christian Tolstrup (Sog.)
  • Karen Lise Djernis Østergaard (Sog.-suppl.)
  • Dorte Lemche (MR)
  • Kitty Holte (MR-suppl.)

Nærum

  • Bruno Rasmussen (Sog.)
  • Niels V. Grunnet (Sog.-suppl.)
  • Carsten Erichsen (MR.)
  • Kirsten Malthe (MR-suppl.)

Søllerød

  • Xenia Knutzen( Sog.)
  • Thomas Reventlow Bruun (Sog.-suppl.)
  • Helle Moesgaard Andersen (MR.)
  • Marianne Jensen-Broby Lausten (MR-suppl.)

Vedbæk

  • Ingrid Halkjær-Lassen (Sog.)
  • Klaus Rosenberg-Lassen (Sog.-suppl.)
  • Einar Bolt  MR)
  • Annelise Saugmann (MR-suppl.)